Koncerty Koncerty

Tymon Tymański REPUBLIKA

  • Data rozpoczęcia:
    15 MAJA 18:00
  • Data zakończenia:
    15 MAJA 21:00

Zapraszamy 15.05.2022 roku o godzinie 18.00 na koncert Tymona Tymańskiego, który odbędzie w Regionalnym Centrum Kultury.

,,Republika’’ to solowy projekt Tymona Tymańskiego, w którym trójmiejski artysta podjął się zmierzenia z nowofalową ikoną lat 80.

Tymański rozpoczął pracę nad ,,Republiką" wraz ze swym kwartetem Cztery Czwarte, wykonując piosenki toruńskiej supergrupy na koncertach. Niedługo po premierze jego solowego debiutu, dobrze przyjętych ,,Paszkwili", Tymański wszedł do studia, ażeby wybrać piosenki i zaaranżować je na odmienny, nowatorski sposób.

Płyta ,,Republika" Tymona Tymańskiego i grupy Cztery Czwarte ukaże się wiosną 2022 roku nakładem jego nowej oficyny wydawniczej Świątynia Szumu. W nagraniach biorą udział specjalni goście: wokaliści i songwriterzy Lech Janerka i Ziemowit Kosmowski oraz związani z legendarną formacją gitarzysta Zbigniew Krzywański i saksofonista Jacek Rodziewicz. 

,,Żaden polski zespół nie wywarł na mnie tak piorunującego wrażenia jak Republika" - mówi Tymański.

,,Uczyłem się pisać polskie teksty, nieustannie konfrontując z charyzmatyczną rockową poezją Ciechowskiego. Pojawienie się Republiki było wielkim wyłomem w polskiej muzyce rozrywkowej. Zainspirowało wielu rodzimych twórców, kierując ich w stronę oryginalnych, artystycznie wartościowych poszukiwań. Jestem coś winien Grzegorzowi i spółce, stąd moja potrzeba indywidualnego rozliczenia się z tamtą muzyką".

Bilety do zakupienia w kasie RCK i na www.kupbilecik.pl.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x